Faaliyet Alanları

Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü çalışmalarını aşağıda belirtilen alanlarda yürütmektedir:

 • Eğitim-Öğretim
 • Lisans Öğretimi
 • Yüksek Lisans Öğretimi
 • Doktora Öğretimi Araştırma Bölümümüzde E.Ü. Araştırma Fonu, TÜBİTAK, DPT ve Uluslararası kaynaklı çok sayıda proje başarıyla yürütülmektedir.

  Sempozyumlar-Konferanslar
  Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü her üç yılda bir, yurt içi ve dışından katılımcı sayısı 1400’ü aşan, alanında dünyadaki en önemli sempozyumlar arasında yer alan Uluslararası İzmir Tekstil ve Hazır Giyim Sempozyumu’nu düzenlemektir. 2004 yılında 10. su düzenlenen sempozyumumuzda, hem tekstille ilgili bilimsel çalışmaları, hem de teknolojik yenilikleri içeren çok sayıda bildiri ilgi ile izlenmiştir. Geleneksel hale gelen bu sempozyumlar sayesinde tekstil dünyasında, bilgi alışverişine, bilgi paylaşımına ve ilişkilerin güçlenmesine olanak tanıyan bir ortam sunulmaktadır. Bölümümüzde akademik takvim süresince her Çarşamba öğleden sonra, içeriği öğrencilere yönelik konferanslar düzenlemektedir. Artık gelenekselleşen ve Çarşamba Konferansı olarak anılan bu etkinlikte, yurtiçinden ve yurtdışından konularında uzman kişiler davet edilmekte, bilgi ve deneyimlerini öğrencilerimiz ile paylaşmaları sağlanmaktadır. Bunun dışında Bölümümüz öğretim üye ve yardımcıları da uzmanlık alanlarında verdikleri seminerlerle öğrencilerimizi bilgilendirmektedirler. Sempozyum ile ilgili ayrıntılı bilgi içintıklayınız

  Analiz ve Test Hizmetleri
  E.Ü. Tekstil Mühendisliği Bölümü, kurulu olan analiz ve test laboratuarlarının olanakları kapsamında analiz ve test hizmetleri sunmaktadır.

  Yayın Hizmetleri
  Bölümümüz öğretim üyelerinin hazırladığı kitaplar, ülkemizdeki tüm öğrencilerin, sanayicilerin ve tekstille ilgilenenlerin başvurduğu temel kaynakları oluşturmaktadır. Ayrıca ağırlıklı olarak bilimsel makalelerin yer aldığı SCI (Science Citation Index) kapsamında taranan Tekstil ve Konfeksiyon dergimiz yılda 4 kez okuyucularıyla buluşmaktadır.

 

Bize Ulaşın!

Lütfen mesajınızı yazınız.. En kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır..

Sending

©2018 Tekstil Mühendisliği Bölümü

Log in with your credentials

Forgot your details?