Tekstil Mühendisliği Bölümü'ne Hoşgeldiniz...

1966 yılında İzmir Tekstil Teknik Yüksek Okulu olarak eğitime başlayan Bölümümüz, Türkiye’nin en köklü, çağdaş ve kapsamlı Tekstil eğitimi veren kurumu olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Kurulduğu günden beri Türk Tekstil Sanayine, çağdaş ve kaliteli eğitim ile donatılmış, gelişime açık, yaratıcı, sorumluluğunu bilen, iletişimi güçlü ve sorun çözen mühendisler yetiştirmektedir.

Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Lisans Eğitim Programı, Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) tarafından akredite edilmiş ve akreditasyon boyunca geçerli olmak üzere “Avrupa Etiketi” – EURopean ACcredited Engineer (EUR-ACE) Label verilmiştir.

Müdek, Mühendislik programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kurulu tarafından ulusal bir kalite güvence kuruluşu olarak tanınmaktadır.

Müdek, Avrupa Mühendislik Eğitimi Akreditasyon Ağı ENAEE (European Network for Accreditation of Engineering Education) asil üyesidir.

Tekstil Mühendisliği Bölümü AUTEX (Associaton of Universities for Textiles) üyesidir.

Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü, Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı projesi olan 2BFUNTEX’de partner olarak yer almaktadır. Ayrıntılı bilgi www.2bfuntex.eu sitesinde yer almaktadır.

Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Akredite olmuş bir bölümdür.

Bize Ulaşın!

Lütfen mesajınızı yazınız.. En kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır..

Sending

©2017 Tekstil Mühendisliği Bölümü

ÖNEMLİ DUYURU!

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında ilk kayıt ile Üniversitemize yerleşen birinci sınıf ve hazırlık sınıfı öğrencileri de, diğer tüm öğrencilerimiz gibi kayıt yenileme/ ders seçimi işlemlerini internet üzerinden gerçekleştireceklerdir.

Hazırlık sınıfı öğrencileri Fakültesine ait ilgili kayıt yenileme tarihlerinde kayıt yenileme işlemini gerçekleştirebilecektir.

**Kesin kayıt işlemini gerçekleştirmiş öğrencilerin sistemden yazdır butonu ile ders kaydının kesinleştiğine dair çıktı almaları ve danışmanlarına onaylatmaları önemlidir. Herhangi bir ders kayıt sorununda bu çıktıyı ibraz edemedikleri takdirde sistemdeki kayıtlar dikkate alınacaktır.

Log in with your credentials

Forgot your details?