Çerez Örnek
canlı destek

                          

Tekstil Mühendisliğine Hoşgeldiniz....

1966 yılında İzmir Tekstil Teknik Yüksek Okulu olarak eğitime başlayan Bölümümüz, Türkiye’nin en köklü, çağdaş ve kapsamlı Tekstil eğitimi veren kurumu olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Kurulduğu günden beri Türk Tekstil Sanayine, çağdaş ve kaliteli eğitim ile donatılmış, gelişime açık, yaratıcı, sorumluluğunu bilen, iletişimi güçlü ve sorun çözen mühendisler yetiştirmektedir.

Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Lisans Eğitim Programı, Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) tarafından akredite edilmiş ve akreditasyon boyunca geçerli olmak üzere “Avrupa Etiketi” – EURopean ACcredited Engineer (EUR-ACE) Label verilmiştir.

Müdek, Mühendislik programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kurulu tarafından ulusal bir kalite güvence kuruluşu olarak tanınmaktadır.

Müdek, Avrupa Mühendislik Eğitimi Akreditasyon Ağı ENAEE (European Network for Accreditation of Engineering Education) asil üyesidir.

Tekstil Mühendisliği Bölümü AUTEX (Associaton of Universities for Textiles) üyesidir.

Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü, Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı projesi olan 2BFUNTEX’de partner olarak yer almaktadır. Ayrıntılı bilgi www.2bfuntex.eusitesinde yer almaktadır.

 


Duyurular

HABERLER

Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ